NOVINKY ZDRUŽENIE NA ZÁCHRANU HRADU ŠÁŠOV ŠÁŠOVSKÝ HRAD DISKUSIA OSTATNÉ KONTAKT
 
Skauti z medzinárodného tábora pracovali na hrade Šášov
     
 

17. augusta 2009 prišli, vrámci projektu "Save the medieval heritage" podporeného Európskou úniou, vypomôcť skauti zo strednej a východnej Európy. Týchto zastrešuje Slovenský skauting a celá osemdesiat členná skupina je ubytovaná v dome skautingu v Banskej Štiavnici odkiaľ robia výjazdy po slovenských hradoch.

Na Šášovský hrad prišla 16-členná skupina pozostávajúca zo skautov z Estónska, Poľska, Česka, Rumunska a Slovenska, ktorej cieľom bolo vyčistiť hrad od náletovej vegetácie. Hrad takouto očistou prešiel naposledy pred troma rokmi počas brigády ZnZHŠ. Táto aktivita predchádza projektu ZnZHŠ - Zameranie hradu Šášov prostredníctvom ktorého budú skreslené jednotlivé časti hradu. Skupinka skautov, ktorá v tento deň pracovala na hrade sa ukázala ako veľmi šikovná a cieľ brigády úspešne zrealizovala. Na záver dostal každý zo skautov ako malú spomienku pohľadnicu s vyobrazením Šášovského hradu.

Za zahrnutie Šášovského hradu do projektu Slovenského skautingu by sme radi poďakovali Mišovi Šimkovicovi, ktorý hrad odporučil.

   

    

   

   

 

 
 
 
 
Pamätná izba ZnZHŠ
Anketa
 
 
Oficiálna stránka Združenia na záchranu hradu Šášov. 2005-2009. Redesign 2008. Copyright (c) Rastislav Uhrovič. Všetky práva vyhradené.